כדאי לדעת

ראשי » כדאי לדעת » שלב אחרי שלב: איך להדפיס מדבקות ותוויות?

שלב אחרי שלב: איך להדפיס מדבקות ותוויות?

שלב אחרי שלב: איך להדפיס מדבקות ותוויות?

לשימוש ביתי, משרדי ולכל מטרה אחרת: מדבקות מודפסות בעיצוב אישי יכולות להיות שימושיות ויעילות עבור דברים רבים. חשוב שתדעו שכעת לא תצטרכו למהר לבית דפוס כדי לעשות זאת, אלא להדפיס מדבקות במדפסת הביתית שלכם. אז איך עושים את זה?

מהו הציוד שתצטרכו להדפסת מדבקות?

לפני שאתם מתחילים להדפיס מדבקות, חשוב שתוודאו שכל הציוד והחומרים הנדרשים לכך נמצאים:

  • נייר למדבקות – כאשר אתם מדפיסים מדבקות במדפסת הביתית שלכם אתם צריכים לדאוג כמובן למדבקות. עבור רוב המדפסות הביתיות תצטרכו נייר מדבקה ייעודי בגודל 4A. ניתן למצוא דפי מדבקות בגדלים נוספים, כמו 3A, 1A, שמינית, תשיעית וכדומה. כמו כן, ניתן לרכוש דף מדבקות המכיל מדבקות נפרדות. ברוב המדפסות ניתן לכוון את גודל הנייר לפני ההדפסה, ובמקרה זה תוכלו לרכוש כל נייר מדבקה בגודל שתרצו. חשוב לבחור במדבקות איכותיות, כדי שההדפסה תצא מוצלחת.
  • מדפסת – כמובן שתצטרכו גם מדפסת. במאמר זה נדבר על הדפסה במדפסת הביתית (על מדפסות מומלצות כבר נרחיב), אך כמובן שניתן להדפיס גם במדפסת ייעודית למדבקות ששם, אגב, תצטרכו מדבקות למדפסת שמתאימות במיוחד למדפסת זו, כמו למשל מדבקות נייר Dymo.
  • עיצוב המדבקה – את המדבקות תוכלו לעצב בתוכנת גרפיקה, בוורד, באקסל וכדומה. לפני ההדפסה חשוב שתבינו איך להשתמש בתוכנה הנבחרת בנוגע להדפסת מדבקות, ואף להיעזר במי שמבין בתחום.
  • מספריים או סכין חיתוך.

מדפסות מומלצות להדפסת מדבקות

המדפסת המומלצת להדפסת מדבקות ביתית היא מדפסת לייזר. במדפסת זו תקבלו איכות הדפסה טובה יותר ועמידות גבוהה. גם במדפסת הזרקת דיו תוכלו לקבל תוצאות יפות, אך יש להביא בחשבון שההדפסה יכולה להימרח, להימחק או לא להיות עמידה מספיק. במדבקות שהודפסו במדפסת לייזר ניתן להשתמש גם בתנאי חוץ, למשל הדבקה על רכב. בכל מקרה, לפני שאתם מתחילים להדפיס יש לוודא כי הטונר או הדיו מתאימים להדפסה על גבי סוג הנייר של המדבקה שבחרתם.

השלבים בהדפסת מדבקות

אחרי שהכנתם את הציוד, נתחיל בחלק הכיפי – ההדפסה עצמה:

  1. עיצוב המדבקות – התחילו בלעצב את המדבקות שלכם בתוכנת גרפיקה, או לחלופין בוורד או באקסל. שימו לב שאתם מגדירים את כל נתוני ההדפסה, כמו גודל וסוג המדבקה וכן שוליים לאחר שאתם מעצבים את המדבקה שלכם. שימו לב שבוורד יש תבניות מוכנות לעיצוב מדבקה ועל כן תוכלו להיעזר בהן.
  2. שליחת הקובץ להדפסה – לאחר שעיצבתם את המדבקות בתוכנה, שלחו את הקובץ להדפסה. אם זו הפעם הראשונה שאתם מתנסים בהדפסת מדבקות ביתית, תוכלו לנסות את הקובץ על דף רגיל, ולא על דף מדבקה, כדי לראות שהעריכה יצאה טובה, ובמידה שלא – תוכלו לתקן ולא לבזבז דף מדבקה.
  3. חיתוך המדבקה – סיימתם להדפיס? נהדר, כעת תצטרכו לחתוך או לגזור את המדבקות אם הדפסתם אותן על דף מדבקה אחיד. אם ביצעתם את ההדפסה על גבי מדבקות נשלפות, דלגו על השלב הזה.

סיכום

כפי שניתן לראות, הדפסת מדבקות בבית היא לא משימה מסובכת במיוחד. כדי ליהנות מתוצר איכותי והדפסה חדה, כדאי לכם להשתמש במדפסת טובה ובטונר איכותי, שייתנו לכם תוצאות מרשימות לטווח הארוך.

שתפו

יכול לעניין אותך

איך בואיך בוחרים מדפסת למשרד?חרים מדפסת למשרד?
כדאי לדעת

איך בוחרים מדפסת למשרד?

בשנים האחרונות נראה כי הטכנולוגיה משתלטת על חיינו ואט אט מייתרת את הצורך בהדפסות ובמסמכים פיזיים. עם זאת, רבים יודעים

המותגים שלנו

עגלת הקניות

התחברות

עדיין אין לכם חשבון?

0 items עגלה
החשבון שלי

שלא תגידו שלא אמרנו... המשלוחים חינם לנקודות איסוף בקניה מעל 99 ₪

מדיניות משלוחים

משלוח חינם עם שליח עד הבית

בהזמנה ב-300 ₪ ומעלה. 

משלוח דואר רשום

15 ₪

משלוח חינם לנקודת איסוף

חינם בהזמנה ב-99 ₪ ומעלה

משלוח אקספרס עד הבית/העסק

25 ₪

משלוח לנקודת איסוף

9 ₪

איסוף עצמי

0 ₪

דילוג לתוכן