טונר ודיו למדפסות Kyocera

איך בוחרים דיו למדפסת?

המדפסת הביתית היא אחד המכשירים הנפוצים ביותר, וכזו שאמורה להיות שימושית, פשוטה לתפעול ומהירה. כדי שמדפסת הזרקת דיו תוכל לעבוד, היא צריכה ראשי דיו איכותיים שיוכלו לייצר הדפסה באיכות גבוהה. אפשר להשיג אותם בחנויות מתמחות, אבל איך בוחרים ראש דיו למדפסת? ואיך יודעים שהוא יתאים למדפסת ולצרכים שלכם?

מדפסת הזרקת דיו: איך זה עובד?
למדפסת הזרקת הדיו שיטה פשוטה: הדיו מטפטף באופן מבוקר ממחסנית הדיו, ובאמצעות הפקודות המתקבלות מהמחשב, המחסנית נעה במהירות ויוצרת את הצורות על גבי הדף. כדי שהמדפסת תוכל לעשות זאת, היא צריכה דיו למדפסת באיכות גבוהה, וגם כזה שתואם את הדגם שלה כדי שיוכל להיכנס אל המקום המתאים בתא האחסון.

למה בעצם עדיף להשתמש במדפסת הזרקת דיו?
מדפסות דיו הן נפוצות מאוד, בעיקר בגלל העלות הנמוכה של המדפסת עצמה, התועלת לטווח הרחוק מול העלות הנמוכה, וגם המחירים הנוחים של ראשי הדיו שאותם צריך לקנות מפעם לפעם. יש כמה חברות חזקות בתחום שמייצרות מדפסות איכותיות, כמו HP לדוגמה. דיו למדפסת HP כל כך נפוץ בשוק ונגיש לצרכן, וזו אחת הסיבות שלרבים יש מדפסת כזו בביתם. ראשי דיו הם לא מאוד יקרים, ובמקרים רבים אפשר להשיג אותם במבצעים משתלמים מאוד, וגם לבחור בסוג דיו שיתאים למדפסת וגם יספק הדפסה באיכות גבוהה, כפי שמיד נפרט.

סוגים של ראשי דיו: מה אפשר להשיג בשוק?
• ראש דיו מקורי – ראש דיו שמיוצר ע”י היצרן של המדפסת, והם תואמים לה באופן מלא. ראשי הדיו המקוריים בדרך כלל יישאו את הלוגו של היצרן ויהיו יקרים יותר מסוגים אחרים. במקרים מסוימים, גם כמות הדיו קטנה יותר מראשי דיו תואמים וממוחזרים.
• ראש דיו תואם – ראש דיו שמיוצר ע”י חברה אחרת, שאינה היצרן של המדפסת, אך גם הוא מתאים באופן מלא למדפסת ומציע את אותה איכות הדפסה. בעצם מדובר בפתרון זול ונגיש יותר לצרכן, ומאפשר להדפיס באיכות גבוהה בלי להוציא סכומים גבוהים.
• ראש דיו ממוחזר – ראש דיו ששומש והתרוקן, נמסר למחזור וקיבל ניקוי ומילוי של דיו מחדש. שיטה זו נועדה לצורך מחזור והיא תורמת לאיכות הסביבה, ומאפשרת לצרכן לקנות מוצר איכותי במחיר נמוך יותר. אם רוכשים ראש דיו ממוחזר, חשוב לבדוק שהוא משווק ע”י יצרן מוכר ואמין כדי שהוא יתאים למדפסת באופן מלא.

אז איך בוחרים ראש דיו?
• התאמה לדגם המדפסת – לכל מדפסת יש שם או מספר דגם, וכאשר בוחרים ראש דיו למדפסת, חשוב לוודא שהוא תואם לדגם שיש לכם. איך יודעים את זה? פרטים אלו אמורים להיות כתובים על המדפסת עצמה, באתרי מכירות של מדפסות וראשי דיו, וברחבי הרשת. כאשר קונים את ראש הדיו, על המוצר עצמו או בעמוד המוצר שלו ברשת צריכים להיות מפורטים כל הדגמים שלהם אותו ראש דיו מתאים.
• איכות – מומלץ לקנות ראשי דיו רק מחנויות מוכרות ואמינות. לא תוכלו לדעת מהאריזה אם המוצר איכותי, אבל אם תבחרו בחנות טובה שמתמחה בתחום, תקבלו מוצרים איכותיים שאפשר לסמוך עליהם.
• מחיר – קבעו את תקרת המחיר שלכם לרכישה. אם התקציב שלכם נמוך, או שאתם לא מעוניינים להוציא כסף רב, כדאי לבחור בראשי הדיו התואמים והממוחזרים שמציעים תמורה יותר משתלמת.

מה כדאי לבדוק לפני הרכישה?
• אחריות – בדקו שלמוצר יש אחריות, שתוכל להגן עליכם במקרה של רכישת מוצר פגום.
• מדיניות החזרה – בין אם מדובר במוצר פגום, או שפשוט רכשתם בטעות דיו למדפסת שלא תואם את הדגם שיש לכם, כדאי לוודא שאפשר להחזיר את המוצר ולקבל עליו זיכוי כספי או מוצר חלופי.
• המלצות – קנו רק מספק מהימן, כדי להבטיח שאתם קונים מוצר איכותי שייתן לכם תועלת לטווח ארוך.

סיכום
ראשי הדיו הם רכישה שצריכה להתבצע פעם בתקופה באופן שוטף, כדי שתוכלו להדפיס ללא בעיה. אם אתם לא בטוחים איזה ראש דיו אתם צריכים, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נעזור לכם למצוא את ראש הדיו שמתאים למדפסת שיש לכם בבית, וליהנות ממחירים מצוינים ומשתלמים בעת הרכישה.

המותגים שלנו

עגלת הקניות
התחברות

עדיין אין לכם חשבון?

0 items עגלה
החשבון שלי