כדאי לדעת

ראשי » כדאי לדעת » איך בוחרים מדפסת למשרד?

איך בוחרים מדפסת למשרד?

איך בואיך בוחרים מדפסת למשרד?חרים מדפסת למשרד?

בשנים האחרונות נראה כי הטכנולוגיה משתלטת על חיינו ואט אט מייתרת את הצורך בהדפסות ובמסמכים פיזיים. עם זאת, רבים יודעים שאין עדיין תחליף או פתרון להכול, והדפסות הן חלק נצרך, הכרחי ובלתי נפרד עבור משרדים ובתי עסק רבים, וכן גם לשימושים ביתיים. ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור את המדפסת הנכונה שתתאים לצרכים של המשרד ותספק את התוצאות הטובות ביותר. איך עושים את זה? המשיכו לקרוא.

מה ההבדל בין מדפסת משרדית למדפסת ביתית?

למדפסות יש כמה פרמטרים שיכולים להפוך אותן למדפסות המתאימות במיוחד למשרדים או לעסקים הזקוקים לכמות לא קטנה של הדפסות, וזאת לעומת המדפסת הביתית הסטנדרטית, שיכולה לענות על צורכי הדפסה בהיקף מצומצם יותר.

  • גודל המוצר – אחד הדברים הראשונים שנשים אליהם לב במדפסת היא הנראות החיצונית שלה. לרוב מדפסות משרדיות או כאלה המשמשות בתי עסק יהיו גדולות יותר, משום שהן מכילות אפשרויות נוספות מלבד הדפסה (כבר נדבר על סוג המדפסות הזה). לעומת זאת, המדפסת הביתית הרגילה מגיעה לרוב בגודל סטנדרטי, כזה שיכול להתאים לשולחן העבודה או למדף.
  • יכולת הדפסה – היבט נוסף וחשוב המבדיל בין מדפסת אישית למדפסת משרדית הוא יכולת ההדפסה, הכוללת את מהירות ההדפסה ואת כמות ההדפסה. מהירות ההדפסה נמדדת בכמות העמודים המודפסים בדקה אחת. לרוב משרדים זקוקים לכמויות הדפסה גדולות יותר, ובהתאם תהיה דרישה להדפסה מהירה יותר.
  • צבעוני או שחור לבן – השאלה הזאת לחלוטין תלויה בצורכי המשתמש. במדפסת הביתית לרוב תיבחר מדפסת צבעונית כשיש צורך בהדפסת תמונות צבעוניות, ואילו סטודנטים, תלמידים ואנשים שעובדים מהבית לרוב יסתפקו במדפסת שחור לבן. במשרדים גם זה תלוי בצורך, אך לרוב במשרדים שנדרשת רק הדפסת מסמכים, יסתפקו במדפסת שחור לבן.
  • איכות וחדות הדפסה – היבט נוסף וחשוב לא פחות הוא חדות ההדפסה ואיכותה. לרוב המדפסות המתקדמות והאיכותיות יותר יפיקו עבורכם הדפסה חדה במיוחד. אם חשוב למשרד או למשתמש הביתי לקבל תוצאות כאלה, חשוב להתייחס לכך בעת הקנייה.

איזו מדפסת למשרד לבחור?

אז אחרי שדיברנו על ההבדלים בין מדפסת ביתית למדפסת משרדית, כעת נציג לכם את סוגי המדפסות הקיימות בשוק ואיזו מהן כדאי לבחור למשרד:

מדפסת דיו

מדפסות דיו הן מדפסות הפועלות בטכנולוגיית הזרקת דיו. בשוק קיימות מגוון מדפסות דיו איכותיות ובעלות איכות הדפסה מצוינת, המתבטאת בעיקר בהדפסת תמונות צבעוניות כאשר יש אפשרות לדיו צבעונית במדפסת. עם זאת, מדובר במדפסת שמהירות ההדפסה שלה לא גבוהה ביחס למדפסת לייזר, ולכן היא לרוב לא תתאים לבתי עסק או למשרדים שהיקף ההדפסות שלהם גבוה. חשוב לדעת כי לעיתים הדיו יכולה להימרח אחרי ההדפסה. 

מדפסת לייזר

בניגוד למדפסת דיו, מדפסת לייזר מותאמת לצורכי הדפסה בהיקפים גדולים יותר ומהירות וכמות ההדפסה שלה גדולה יותר. גם איכות ההדפסת כאן היא מצוינת וחדה. על כן, מדובר במדפסת שיכולה להתאים למשרדים ולבתי עסק הזקוקים לכמות הדפסה גדולה מדי חודש, וכמובן גם לשימושים ביתיים.

מדפסת משולבת

מדפסת משולבת היא למעשה מכשיר הדפסה שמאפשר פונקציות נוספות מלבד הדפסה. במדפסות אלו תמצאו לרוב גם אפשרות לפקס, סורק, מכונת צילום, תוכנת דוא"ל ולעיתים גם שרת מסמכים. מדובר במדפסת יקרה יותר מהמדפסות הרגילות, אבל היא בהחלט חוסכת מקום במשרד, חוסכת עלויות ונוחה הרבה יותר, שכן אין צורך לרכוש את כל אחד מהמכשירים הללו וכן חומרים מתכלים (דיו, נייר) לכל אחד מהם בנפרד. כמו כן, לרוב אפשר להתחבר אליהן מכמה מחשבים במקביל באופן אלחוטי. זוהי מדפסת שיכולה להיות מושלמת למשרדים ולבתי עסק שצריכים הדפסות רבות נוסף על כל השימושים שציינו.

עלויות של מדפסת למשרד

אז דיברנו על הסוגים השונים של המדפסות ואיזה סוג יכול להתאים לשימוש משרדי ועסקי. אך מה בנוגע למחיר? ובכן, מצד אחד יש את העלות של המדפסת עצמה. כשמדובר ברכישה של מדפסת, כדאי להשקיע כסף במדפסת שמתאימה לכם מכל הבחינות. כמובן שאפשר להוזיל עלויות גם כאן ולבצע השוואת מחירים ולרכוש מהמקום במחיר המשתלם ביותר. אם תתפשרו ותתפתו לקנות את המדפסת הזולה, ובמיוחד אם מדובר בשימוש משרדי, גם התוצאות יכולות להיראות בהתאם.

זכרו לא לשכוח את ההיבט של עלויות החומרים המתכלים. חומרים מתכלים הם מוצרים למדפסת, כמו דיו למדפסת או טונר וכן נייר. חשוב להבחין בין שני סוגי ראשי דיו או טונרים למדפסת: ראשי דיו/טונרים מקוריים וראשי דיו/טונרים תואמים. ראשי דיו למדפסת שהם מקוריים הם למעשה ראשי דיו שהחברה של המדפסת מייצרת במיוחד עבור המדפסות שלה. ואילו ראשי דיו או טונרים תואמים הם לא מקוריים, אך הם מתאימים באופן מושלם למדפסת. ההבדל בין השניים הוא המחיר. בעוד החומרים המקוריים יקרים למדי, החומרים התואמים מגיעים במחיר נמוך משמעותית. על כן, זהו נושא שיש להתחשב בו בעת רכישת המדפסת והחומרים המתכלים.

לסיכום

בשורה התחתונה, חשוב לבחור את המדפסת למשרד או לבית העסק שלכם לפי היקף ההדפסה שלכם לצד כל ההיבטים האחרים. יש משרדים קטנים שתתאים להם מדפסת ביתית רגילה, אבל לרוב משרדים ועסקים בינוניים-גדולים זקוקים ליותר מזה, לצד פונקציות נוספות המשתמשות אותם – דבר שמדפסת משולבת איכותית יכולה לספק. טיפ לסיום: הקפידו לרכוש את המדפסת ואת החומרים המתכלים מחנות או ספק אמינים, וכן מחברה איכותית ומובילה, כדי לקבל את המוצר הטוב ביותר לצד השירות הטוב ביותר – והתוצאות ידברו בשם עצמן. בהצלחה!

שתפו

יכול לעניין אותך

איך בואיך בוחרים מדפסת למשרד?חרים מדפסת למשרד?
כדאי לדעת

איך בוחרים מדפסת למשרד?

בשנים האחרונות נראה כי הטכנולוגיה משתלטת על חיינו ואט אט מייתרת את הצורך בהדפסות ובמסמכים פיזיים. עם זאת, רבים יודעים

המותגים שלנו

עגלת הקניות

התחברות

עדיין אין לכם חשבון?

0 items עגלה
החשבון שלי

שלא תגידו שלא אמרנו... המשלוחים חינם לנקודות איסוף בקניה מעל 99 ₪

מדיניות משלוחים

משלוח חינם עם שליח עד הבית

בהזמנה ב-300 ₪ ומעלה. 

משלוח דואר רשום

15 ₪

משלוח חינם לנקודת איסוף

חינם בהזמנה ב-99 ₪ ומעלה

משלוח אקספרס עד הבית/העסק

25 ₪

משלוח לנקודת איסוף

9 ₪

איסוף עצמי

0 ₪

דילוג לתוכן